Ņemot vērā, ka lasāt šo rakstu, noprotam, ka Jūsu interneta veikals Jums ir svarīgs un meklējat veidus, kā to pasargāt no dažādu nelabvēļu nagiem. Mēs ar lielāko prieku dalīsimies padomos un soļos, ko varat spert, lai maksimāli pastiprinātu drošību interneta vidē!
Drošs hiperteksta pārsūtīšanas protokols (HTTPS).
HTTPS ir komunikācijas protokols drošai saziņai tīklā. Vienkāršojot, tā ir sistēma, kas šifrē datus, kas tiek izsūtīti no klienta meklētāja programmas uz Jūsu serveri. Šifrēšana ir nepieciešama, lai gadījumos, kad kāds pārtver šo informāciju, viņš ar to neko nevar iesākt.
Vārds, uzvārds, dzīvesvieta, bankas konts u.c. ir privāta un sensitīva informācija, kas nedrīkst nonākt svešās rokās. Nav ieteicams Jūsu interneta veikalā glabāt arī kredītkartes informāciju. Nekad nevaram būt 100% droši, ka situācijā, ja Jūsu interneta veikals tiktu uzlauzts, nenotiktu informācijas noplūde.
Lai izvairītos no šādas problēmas, Jūs varat izmantot tokenizācijas sistēmu. Tā ir aizsardzības sistēma, kas aizvieto sensitīvus datus ar žetoniem. Šī sistēma noglabā īsto informāciju drošā vietā un aizvieto to ar žetonu. Ja šis žetons tiek pārtverts, zaglim tas ir nederīgs, jo atšifrējums atrodas “seifā”, kuram tik viegli nevar tikt klāt. Japiebilst, ka noderēs arī hostinga serviss ar datu rezerves kopiju glabāšanu, labu atbalstu un RAID datu aizsardzības sistēmu.
Regulāra drošības pārbaude.
Mēs ikvienam uzņēmumam iesakām savām iekšējām sistēmām veikt regulāras drošības pārbaudes. Ir ļoti svarīgi pārliecināties, vai Jūsu interneta veikalam nav radušies kādi vājie punkti, kurus hakeri varētu izmantot savā labā. Tas palīdz pārliecināties arī par to, ka Jūsu aizsardzības sistēma ir joprojām aktīva un nav novecojusi. Piemēram, ja laupītājs ierastos aplaupīt banku ar pistoli, bet apsargu rokās būtu tikai akmeņi un rungas, laupītājam būtu diezgan viegli savu ieceri piepildīt!
Drošības pārbaudi var veikt pats, cenšoties dažādos veidos izlauzties cauri veikala drošības sistēmai, taču tas nav ieteicams tādos gadījumos, ja Jūs nezināt, ko darāt. Internetā var atrast dažādus skenerus, kas šo darbu var paveikt Jūsu vietā. Mēs iesakām izvēlēties tādu skeneri, kas pārbauda gan pašu interneta veikalu, gan tīklāju, tādējādi maksimāli pārliecinoties par drošību.
Datu bāzes rezerves kopijas.
Regulāri veiciet datu bāzes rezerves kopiju izveidi jeb backupu. Ja gadījumā kāds tiek pie Jūsu datubāzes datiem vai nodara citu kaitniecību, Jums būs nesenu datu rezerve, kurā būs visi jaunākie uzlabojumi un informācija. Pārliecinieties, ka jūsu hostingam ir automātiska datu rezerves kopēšana.
Ceram, ka Jums šis raksts palīdzēja! Ja Jums nepieciešama palīdzība vai radušies jautājumi, droši sazinieties ar mums, mēs palīdzēsim!
Kopsavilkums.
Ir daudz un dažādu veidu, kā uzlikt bruņas Jūsu interneta veikalam. Mūsuprāt, šie ir vissvarīgākie soļi, un lai Jums nebūtu jākasa galva, cenšoties tajā visā iedziļināties, mēs ielikām to visu īsos, viegli saprotamos punktos.
1. Uzticams hostinga serviss ar datu rezerves kopiju glabāšanu, labu atbalstu un RAID datu aizsardzības sistēmu.
2. Drošs hiperteksta pārsūtīšanas protokols (HTTPS) jeb komunikācijas protokols drošai saziņai datortīklā.
3. Sensitīva informācija par mājas lapas lietotājiem – neglabājiet klientu bankas karšu informāciju interneta veikalā, bet izmantojiet tokenizācijas sistēmu.
4. Regulāra drošības pārbaude. Regulāras drošības pārbaudes var veikt ar speciāliem skeneriem, kas pārbauda gan pašu interneta veikalu, gan tīklāju.
Noslēgumā.
Internetā Jūs varat atrast daudz informācijas par dažādiem veidiem, kā padarīt drošāku Jūsu interneta veikalu. Šie bija, mūsuprāt, svarīgākie punkti, kuriem pievērst uzmanību. Ļoti ceram, ka šis raksts Jums palīdzēja! Ja Jums ir nepieciešama palīdzība vai ir jautājumi, droši sazinieties ar mums. Visu labu un veiksmi!