SEO optimizācija ir uzdevums, kas ikvienam interneta veikala īpašniekam būtu jāuztver nopietni. Ir ļoti svarīgi, ka Tavs interneta veikals ir viegli atrodams meklētājprogrammās, lai cilvēki to varētu apmeklēt un iegādāties tieši no Tevis! Pat, ja Tavs saturs un preces ir lieliskas un unikālas, cilvēki to neredzēs, ja vien viņi par to nezinās!
Kas ir SEO? SEO ir meklētājprogrammu optimizācija. Tā ir dažādu metožu un paņēmienu izmantošana, lai palīdzētu meklētājprogrammām, piemēram, Google, saprast, par ko ir Tavs interneta veikals. Kādā nišā Tu darbojies.
Visvienkāršākais piemērs, kas nāk prātā, ir šāds: teiksim, Tev ir interneta veikals, kas tirgo dzīvnieku barību. Tu raksti bloga rakstu savā interneta veikalā, ar nosaukumu “5 labākās suņu barības”. Šajā rakstā Tu esi iekļāvis noderīgu informāciju un attēlu par to, kādas barības ir veselīgas suņiem. Tā kā šajā bloga rakstā esi lietojis tikai ar “suņu barības” saistītus atslēgvārdus, meklētājprogrammas varēs pateikt potenciālajiem apmeklētājiem, ka saturs, ko viņi atradīs šajā interneta veikalā, visticamāk, ir atbilstošs viņu meklēšanas vaicājumam. Tas palīdzēs ieņemt augstāku vietu Google meklēšanas rezultātos! Bet ko vēl mēs varam darīt, lai interneta veikals ieņem augstāku vietu, lai tas būtu ātri atrodams lietotājiem?
Saturs ir galvenais
Saturam ir ļoti liela nozīme, kad runa ir par SEO. Saturs ir vissvarīgākā SEO optimizācijas daļa, un tas ir arī tas, ko vēlas lietotāji un meklēšanas rīki.
Kad veido saturu savam interneta veikalam vai bloga rakstam, tam jābūt atbilstošam Tavas nozares/produkta/pakalpojuma tēmai.
Google algoritma sastāvdaļas
Kad sāc pētīt, kā veikt SEO optimizācijas darbus, sākumā, visticamāk, būs grūti saprast, ar ko sākt. Vislabākais veids, kā to atrisināt, ir sadalīt Google algoritma sastāvdaļas, kas ir:
- – Atslēgvārdu izpēte
- – Saturs (tā uzbūve un struktūra)
- – Atslēgvārdu izmantošana (tostarp meta virsraksti un apraksti)
- – Attiecīgās lapas URL struktūra(-as)
- – Iekšējās saites (saites Tavā interneta veikalā) un ārējās saites (saites no citām vietnēm).
Meta virsraksts un apraksts
Lapas meta virsraksts un apraksts ir vēl viens ļoti nozīmīgs faktors, kad runa ir par SEO optomizāciju. Šie divi elementi, kopā ar pārējo saturu, palīdzēs Tavam interneta veikalam ierindoties augstāk Google meklēšanas rezultātos.
Meta virsrakstam jābūt unikālam, atbilstošam un no 50 līdz 60 rakstzīmēm garam (ieskaitot atstarpes). Kad lietotājs Google meklē, piemēram, “apavu veikals” meta virsraksts tiek rādīts kā virsraksts Google, tāpēc tam ir jāizceļas no citiem. Arī meta aprakstam jābūt unikālam – tas nedrīkst pārsniegt 160 rakstzīmes (ieskaitot atstarpes). Tas sniedz lietotājiem vairāk informācijas par to, uz ko viņi noklikšķina, tāpēc pārliecinies, ka tas ir pietiekami uzrunājošs!
URL struktūra
Uzsākot SEO optimizāciju, jāņem vērā daudz nianses, tomēr, pirms visa pārējā Tev ir jābūt stabilai tīmekļa vietnes URL adreses struktūrai. URL struktūra norāda Google, par ko ir Tava interneta veikala lapas un kā tās ir saistītas.
Kas ir URL?
URL, jeb vienotais resursu lokators, ir tīmekļa adrese, ko izmanto, lai piekļūtu tīmekļa resursiem pārlūkprogrammā (piemēram, https://www.google.com). Tas sastāv no vairākām daļām: protokola shēmas, piemēram, http:// vai https://, kam seko domēna nosaukums, piemēram, google.com
Ja mēģini iekļaut atbilstošu informāciju arī par to, kas atrodas katrā lapā, piemēram, ja produkta lapa ir par vienu konkrētu apavu pāri, nesauc to tikai par “produktu” vai “veikalu” (www.internetaveikals.lv/veikals) , bet tā vietā, piemēram, “Nike apavi” vai “Adiddas apavi” (www.internetaveikals.lv/veikals/nike-apavi).
Iekšējās un ārējās saites
Iekšējās saites ir saites no vienas lapas uz citu lapu tajā pašā interneta veikalā, savukārt ārējās saites ir saites no vienas vietnes uz citu vietni.
Iekšējās saites sniedz priekšstatu meklētājprogrammām, par Tava interneta veikala struktūru. Izveidojot pareizu iekšējo saišu stratēģiju, var paaugstināt SEO pozīcijas!
Backlinks jeb atpakaļsaites
Backlinks jeb atpakaļsaites norāda uz Tava interneta veikala satura vērtību. Atpakaļsaites ir svarīga SEO optimizācijas daļa, jo tās parāda meklētājprogrammām, ka citas vietnes Tavu saturu uzskata par uzticamu un vērtīgu. Līdz ar to Google var secināt, ka Tavs saturs ir pietiekami vērtīgs, lai parādītu to augstāk SERP.
Attēlu optimizācija
Vienkāršiem vārdiem sakot, attēlu optimizācija ir process, kurā tiek nodrošināts, ka Tava interneta veikala attēli ir saprotami un viegli atrodami Google.
Vissvarīgākais, kas jāatceras, ir tas, ka attēliem jābūt atbilstošiem. Ja tie nav atbilstoši Tava interneta veikala saturam, tas nepalīdzēs Tev ieņemt labākas pozīcijas meklētājprogrammās. Attēla mērķis ir papildināt to, par ko esi rakstījis teksta formā.
Vēl viens būtisks faktors ir izmērs – attēliem ir jābūt pareizā izmērā, ņemot vērā to skatīšanas ierīces veidu, vai tas ir mobilais telefons vai dators. Kā arī jāsalīdzina failu izmēri, lai to ielādēšana neaizņemtu pārāk ilgu laiku.Izmanto arī attēlu alt tekstu. Meklētājprogrammas izmanto “alt tekstu”, lai nolasītu un saprastu par ko ir attēls. Kā arī, ja kaut kādu iemeslu dēļ attēls neielādējas, tad attēla vietā tiek parādīts alt teksts. Atslēgvārdu izmantošana “alt tekstā” nodrošina arī labāku redzamību meklētājprogrammu rezultātos.
UX/UI (Lietotāja pieredze un lietotāja saskarne)
Lietotāja pieredze un lietotāja saskarne ir svarīgi SEO optimizācijas faktori.
Lietotāja pieredze ir tas, kā lietotājs jūtas interneta veikalā, savukārt lietotāja saskarne ir interneta veikala izskats.
Labai lietotāja pieredzei ir vairākas priekšrocības, piemēram:
- – Uzlabots konversiju rādītājs
- – Augstāka klientu lojalitāte
- – Augstāks ROI/ROAS
Labam interneta veikala dizainam jābūt viegli pārskatāmam, viegli lietojamam un jāvar vienkārši pāriet no vienas sadaļas uz citu. Dizains tieši ietekmē SEO rezultātus. Ar labu lietotāja pieredzi tiek uzlabots arī interneta veikala rangs meklēšanas rezultātos.
Pārliecinies par interneta veikala ātrumu un draudzīgumu mobilajās ierīcēs
Interneta veikala ātrums ir svarīgs Google, jo tas uzlabo lietotāju pieredzi. Ja Tavs interneta veikals ielādējas ātri, apmeklētāji to nepametīs.
Arvien vairāk cilvēku izmanto Google meklētāju no mobilajām ierīcēm, tāpēc Google ļoti svarīgi ir piedāvāt mobilajām ierīcēm draudzīgu interneta veikalu. Ja Tavs interneta veikals nav optimizēts priekš mobilajām ierīcēm, Google to neideksēs augstāk meklēšanas rezultātos. Līdz ar to Tu zaudēsi saviem konkurentiem, kuri ir veikuši optimizāciju, lai pārliecinātos, ka viņu interneta veikals darbojas labi visās ierīcēs.
Atjauno savu interneta veikala saturu, jo biežāk, jo labāk
Vēl viens veids, kā uzlabot sava interneta veikala pozīcijas, ir bieža satura atjaunināšana. Jo biežāk atjaunināsi savu interneta veikala saturu, jo labāk. Google ļoti patīk aktīvas tīmekļa vietnes. Viens no labākajiem veidiem, kā to izdarīt, ir bloga raksti vai videoklipi. Regulāri ievietojot un atjaunojot šāda veida saturu, Tu parādi Google, ka Tavs interneta veikals ir aktīvs un sniedz jaunu saturu.
Uzzini, ko optimizēt
Ja esi izlasījis visu iepriekš minēto, tagad zini, kam pievērst uzmanību, lai veiktu SEO optimizācijas darbus. Šeit ir īss galveno punktu kopsavilkums:
- – Optimizē saturu priekš izvēlētajiem atslēgvārdiem. Ja cilvēki nevar atrast Tavu interneta veikalu, izmantojot, piemēram Google, viņi to neapmeklēs! Lai Google Tevi pamanītu, ir jāizprot, ko lietotāji meklē (atslēgvārdi), un jāpārliecinās, ka Tavā interneta veikalā tie ir iekļauti.
- – Pārliecinies, ka Tavs interneta veikals ir viegli saprotams. Tam ir jābūt pēc iespējas vieglāk pārskatāmam, lai cilvēki varētu piekļūt visai nepieciešamajai informācijai bez lielām grūtībām vai tūlītējas aiziešanas, jo viņu pieredze nav bijusi pietiekami laba.
- – Izveido SEO draudzīgu URL struktūru – tas ietver atbilstošu vārdu lietošanu URL adresēs.
Tas ir tikai neliels ieskats SEO optimizācijas metožu daudzveidībā, kas nepieciešama, lai gūtu panākumus mūsdienu konkurētspējīgajā digitālajā tirgū.
Atceries! SEO optimizācija nesniedz tūlītējus rezultātus. Nav iespējams noteikt laika periodu, kurā nokļūsi augstākās pozīcijās, jo to nosaka vairāki faktori: Google jaunie algoritmi, kas tiek uzlaboti katru mēnesi, konkurentu SEO speciālistu veikumi un Tavas mājas lapas autoritāte Googles acīs.